Przemówienie Lorda Szambelana Hasselandu

!--->UWAGA! Przemówienie jest nudne, brakuje w nim zwrotów akcji i stanowi jedynie podsumowanie tego, co wszyscy wiemy. Autor nie ponosi odpowiedzialności za skutki czytania go, do których zalicza się: wzrost senności, nagłe zawroty głowy, zdegustowanie oraz upuszczenie telefonu z powodu nagłej potrzeby drzemki.<---!

Szanowni Państwo!

Zazwyczaj przemówienia najciężej się zaczyna. Ja mam jednak zdanie zgoła odmienne. Mija właśnie 17 lat od powstania Księstwa Sarmacji. Siedemnasta uroczystość, tyle przemówień i tyle wstępów. Coś można wykorzystać. Trochę ponad 3 tygodnie temu minął rok od wejścia Królestwa Hasselandu do Księstwa Sarmacji. Po długiej rozłące narody hasselandzki i sarmacki ponownie się połączyły i wzmocniły wzajemnie. Tyle sukcesów już za nami, a kolejne w drodze. Nie tylko jednak — tyle samo mieliśmy wpadek. Wchodząc do Sarmacji, przechodziliśmy renesans, by potem ponownie zapaść w czasy ciemne. Teraz przechodzimy kolejny wzlot, jednak nie po to, żeby zaliczyć zaraz upadek. Przeszliśmy już wiele i dzięki workowi życiowego doświadczenia możemy się ustrzec przed pomyłkami.

Za nami wiele różnych inicjatyw, jak również ogromny wzrost jakości pracy wśród obywateli, którzy zdecydowali się dołączyć do naszej społeczności i osiąść w Angemoncie. No i nie tylko wzrost — coraz więcej wartościowych osób również osiada na Ziemiach Razuryjskich i wspiera działania mieszkańców Królestwa swoim doświadczeniem. Wymieniać bym mógł długo za długo więc się powstrzymam.

Nie osiadamy jednak na laurach, a dążymy dalej. Wystarczy chociaż spojrzeć w rejestry władz — na prawie każdym szczeblu mamy reprezentanta — czy to w Sejmie (nawet dwóch), czy w Radzie Ministrów, a nawet na Dworze Książęcym. Nie możemy co prawda pochwalić się rewolucyjnymi zmianami, jednak to jedynie cisza przed burzą. A przynajmniej w to wierzę.

Kończąc powoli (to właśnie najgorsze jest w przemówieniach), muszę podziękować Hasselandczykom za zaufanie. Wiem, że baridajski namiestnik z pewnością nie jest szczytem marzeń mieszkańców Angemontu, Valtarii oraz Vienbien, jednak liczę, że współpraca z tak wspaniałym narodem nadal będzie owocna. Wyrwaliśmy chwasty, teraz musimy zadbać o pielęgnowanie roślin.

Bardzo serdecznie dziękuję!

Alfred Fabian v-hr. von Tehen-Dżek
Lord Szambelan Królestwa Hasselandu

Ostatnie wpisy w księdze gości

1. Albert Jan Maat

2019-05-30 11:41:12

Drogie Sarmatki,
Drodzy Sarmaci,
z okazji 17 urodzin naszego Księstwa życzę Wam dużo szczęścia, zdrowia (kolejki na oddziale leczenia realiozy w Eldoracie i tak są już przepełnione), ciągłej motywacji, kreatywności i bodźców, które do tej pory trzymały Was na Pollinie. To właśnie my tworzymy Sarmację - jesteśmy społecznością, a nie jakimś tam systemem informatycznym. Oby nasze Księstwo trwało i prosperowało dalej. Vivat Książę! Vivat Sarmacja!

2. Malik-al-Mulk

2019-05-29 23:50:16

Gratulacje! Oby się Wam wiodło :)

3. Laurencjusz MaHi at Atera

2019-05-28 07:05:17

Niech żyje Sarmacja!

Jak wziąć udział w uroczystości?

Aby wziąć udział w uroczystości, można: