Przemówienie diuka Czuguł-Chana

W tym szczególnym dniu, wszystkim Wam tu zgromadzonym i każdemu z osobna, serdeczne pozdrowienie!

Na wstępie pragnę podziękować organizatorom, że pozwolili mi przemówić. A tym bardziej jestem zaszczycony, że czynię to chwilę po Jego Książęcej Mości.

Za nami raczej burzliwy rok, który przyniósł wiele negatywnych emocji, ale nie będę się o tym rozwijał, bo okazja radosna, więc szkoda psuć atmosferę. Dość powiedzieć, że wertepy mamy już za sobą, i bardzo powoli toczymy się w stronę przepaści, by z jej krawędzi móc pomachać Dreamlandowi.

Miniony rok przyniósł też sporo dobrego. Przynajmniej z mojej perspektywy. Naczelna Izba Architektury zasilona została szczątkami JO Diuka Zombiakova, a ostatni bastion oporu przed repozytoriami, środowiskami deweloperskimi i innymi wymysłami współczesnej informatyki, upadł, co zaowocowało moimi wielokrotnymi palpitacjami, ale przede wszystkim aktywną pracą JKW Helwetyka Romańskiego w ramach Izby (czasem zbyt aktywną), a którego z tego miejsca

Bardzo.

Mocno.

Pozdrawiam.

Wydawać by się mogło, że poza wyżej wymienionym Naczelna Izba Architektury zamarła i skupiła się wyłącznie na realizacji bieżących ustaw i naprawach zgłaszanych błędów. Nic bardziej mylnego.

Przeszło rok temu rozpocząłem pracę nad pewnym małym projektem. Realizowałem go samodzielnie w godzinach pracy Izby i za przyzwoleniem Księcia. Trochę się rozciągnął w czasie, bo też czasu coraz mniej, wiek nie ten i zdrowie też nie to, co kiedyś. Jest kilka rzeczy, które wymagają dokończenia, ale z punktu widzenia użytkownika końcowego (niebędącego administratorem), wszystko powinno być kompletne.

By móc ten projekt ukończyć, zarzuciłem aktywność w Księstwie, na czym niestety ucierpiał mój najważniejszy projekt, czyli Kościół Diuczej Wiary i Sobór (za co wiernych Kościoła najmocniej przepraszam, a wszystkich gorąco zachęcam do wpłacania datków). Na szczęście dzięki pracy takich ludzi jak JO Diuk Laurencjusz i JW Markiz Julian at Aterowie, Kościół żyje i małymi kroczkami rozwija.

Wracając jednak do sedna i nie przedłużając, bo przecież tak naprawdę nikt tu nie przyszedł na przemówienia, przedstawiam Państwu nową stronę Księstwa Sarmacji

https://dsg-beta.sarmacja.org/

Na dniach proszę spodziewać się ostatecznej migracji strony na główną domenę. Zostanie to jeszcze oficjalne ogłoszone, żeby nikt nie dziwił się ewentualnymi problemami natury technicznej, ale już teraz można pooglądać co i jak.

To nie zmiana dla zmiany, a duży krok naprzód, bo zastosowane rozwiązania sprawiają, że strona wygląda dobrze również na telefonie (i to bez nadmiernej pracy z mojej strony) i wszystkie rozwiązania są ze sobą spójne i łatwe w użyciu. Do tego posiadają dokumentację, która ułatwi ich zastosowanie.

Nowy wygląd niesie ze sobą także kilka zmian funkcjonalnych i ficzerków, które dopisałem w tzw. międzyczasie. Z tych istotniejszych można wymienić:

  • śledzenie komentarzy pod dowolnym artykułem — za sprawą jednego guzika można otrzymywać powiadomienia o każdym nowym komentarzu pod danym artykułem
  • wyszukiwarka została rozszerzona o wyszukiwanie w ćwirkach
  • możliwe jest przeniesienie artykułu między instytucjami w czasie okienka na jego edycję (3/6 h po publikacji)
  • sercowanie w żadnym wypadku nie powoduje przeładowania strony
  • rotator — wyświetlane jest 12 najnowszych grafik, a pieniądze pobierane są od razu. Zmiana wynika ze zmiany wyświetlania na stronie
  • obrazki w artykułach są zawsze wycentrowane, o ile nie zdecyduje się inaczej
  • kolumny (bbcode) są zawsze równej szerokości

Reszty doświadczycie na własnej skórze.

Błędy, problemy i sugestie poprawy wyglądu proszę składać, jak zwykle, we właściwym dziale forum centralnego.

I to tyle z mojej strony. Pora wracać do roboty.

Krzysztof diuk Czuguł-Chan
Radca Naczelnej Izby Architektury

Ostatnie wpisy w księdze gości

1. Albert Jan Maat

2019-05-30 11:41:12

Drogie Sarmatki,
Drodzy Sarmaci,
z okazji 17 urodzin naszego Księstwa życzę Wam dużo szczęścia, zdrowia (kolejki na oddziale leczenia realiozy w Eldoracie i tak są już przepełnione), ciągłej motywacji, kreatywności i bodźców, które do tej pory trzymały Was na Pollinie. To właśnie my tworzymy Sarmację - jesteśmy społecznością, a nie jakimś tam systemem informatycznym. Oby nasze Księstwo trwało i prosperowało dalej. Vivat Książę! Vivat Sarmacja!

2. Malik-al-Mulk

2019-05-29 23:50:16

Gratulacje! Oby się Wam wiodło :)

3. Laurencjusz MaHi at Atera

2019-05-28 07:05:17

Niech żyje Sarmacja!

Jak wziąć udział w uroczystości?

Aby wziąć udział w uroczystości, można: